top of page

KLIENTŲ ISTORIJOS | vizualios kelionės

Monika Auksutytė yra kelionių vadovė, pandemijos metu įkūrusi gidų rengimo mokyklą GuideLines Academy, kuri jungia istoriją, miestą ir keliones mylinčius žmones. Kai tolimesnės kelionės buvo ištrintos iš visų tvarkaraščių, reikėjo persiorientuoti ir ieškoti kitokio žiūros taško. Monika jį rado – pradėjo dalintis žiniomis su kitais.

Monika vedamoji.jpg

Ką mados industrija gali padaryti, kad sustiprintų moterų meilę sau? 

Pirmiausia, mados industrija gali atsakingai gaminti patogius, natūralių audinių, visokiems kūnams ir dydžiams pritaikytus drabužius. Kad moterys jaustųsi drabužio išlaisvintos, o ne suvaržytos ar bandomos įsprausti į standartus. Antra, svarbu reklama. Kokia ji? Pasaulyje tiek daug įvairių moterų, o ir toliau reklamuojame drabužius tik vienam standartui. Mados reklama ant tikrų žmonių ir tikrų kūnų būtų sveikiausia, ką mados industrija galėtų daryti, ypač jaunai kartai, kuri „matuojasi“ save su ekranuose ir žurnaluose matomomais modeliais. Mažiau retušavimo ir makiažo. Kuo daugiau mados industrija mums leis jaustis priimtoms ir išlaisvins iš standartų dėžių - tuo lengviau kvėpuosime. 

Vaclovo Krutinio skulptūra ,,Metraštininkas“ (paminklas Pranciškui Skorinai ir Mamoničių spaustuvei)

monika kieme stikliu prie metrastininko.

Kada jautiesi laimingiausia/laisviausia?

Išsilaisvinu iš savo vidinio kritiko gniaužtų tik kelionėse. Tampa nebesvarbu kaip atrodau, kur einu ir ką darau, ir, juolab, ko nedarau. Laikas ištįsta, erdvė išsiplečia ir galiu vėl pasijust vaiku, kai už kiekvieno kampo laukia naujas nuotykis. Tai laimingiausios mano akimirkos. Kelionės. Nesvarbu kur.

Foto: Guostė Dudaitė

monika ir stogai.jpg

Tavo patarimas augančiai jaunų moterų ir vyrų kartai? 

Pamilkite savo problemas ir iššūkius. Ten kur klausimai – visada ateina atsakymai, jie augina. Keliaukite. Skaitykite knygas. 

monika front.jpg
bottom of page